Faq2022-10-14T10:16:11+02:00

najczystsze 100% naturalne

FAQ

W tym miejscu zebraliśmy najczęściej zadawane pytania. Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji produktów Only Nature, to gorąco zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Jakie są zalety zewnętrznego stosowania magnezu?2022-09-30T12:59:56+02:00

Zewnętrzne stosowanie magnezu ma następujące zalety w porównaniu do przyjmowania doustnego, na przykład za pomocą tabletek, granulatu lub postaci płynnej:

  • brak problemów z reabsorpcją w przewodzie żołądkowo-jelitowym,

  • brak działań niepożądanych zależnych od dawki, takich jak biegunka,

  • większa skuteczność,

  • możliwe bezpośrednie zastosowanie do obszarów problemowych (np. w przypadku skurczów),

  • nie trzeba go spożywać

Czy istnieje maksymalny dzienny limit miejscowego używania Only Nature2022-09-30T12:56:03+02:00

Nie. Skóra ma wyjątkową zdolność do samoregulacji wchłaniania, dlatego nadużywanie nie ma większego znaczenia.

Czy muszę wziąć prysznic lub spłukać magnez po użyciu?2022-09-30T12:56:17+02:00

Spłukiwanie olejku magnezowego lub żelu magnezowego po użyciu jest kwestią osobistych preferencji i zależy od tego, ile i w jakim miejscu magnez został naniesiony na ciało. Zazwyczaj im więcej olejku lub żelu magnezowego zużyjesz na aplikację, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz wolał ją spłukać. W ciągu około dwudziestu minut Twoja skóra może w pełni wykorzystać miejscowo stosowany magnez i w tym momencie można go bezpiecznie usunąć. Należy również pamiętać, że żel magnezowy Only Nature nie jest w pełni wchłaniany przez skórę, więc spłukiwanie po zastosowaniu jest dość powszechną praktyką.

Czy magnez stosowany miejscowo wytworzy efekt przeczyszczający, tak jak doustne suplementy magnezu?2022-09-13T13:35:07+02:00

Nie, potencjał działania przeczyszczającego jest niewielki lub żaden. Jest to podstawowa zaleta miejscowego stosowania produktów magnezowych Only Nature, ponieważ Twoja skóra może naturalnie regulować wchłanianie minerałów

Podczas nakładania olejku magnezowego lub żelu Only Nature odczuwam lekkie mrowienie. Czy to normalne?2022-09-13T13:58:22+02:00

Niektórzy użytkownicy oleju magnezowego i żelu magnezowego o wrażliwej skórze mogą odczuwać mrowienie i/lub lekkie podrażnienie w miejscu aplikacji z powodu wysokiego stężenia chlorku magnezu. Jest to całkowicie nieszkodliwe i zależy od wielu czynników, w tym od ilości i miejsca aplikacji na ciało. Rozcieńczenie oleju magnezowego 1:1 czystą wodą może zmniejszyć ten efekt, chociaż jest to kwestia osobistych preferencji. Osoby, które doświadczają tego efektu, zgłaszają również, że mrowienie zmniejsza się z każdą kolejną aplikacją. Inną opcją jest wybór płatków magnezowych do kąpieli stóp i/lub całego ciała, które oferują łagodniejszą formę transdermalnego podawania magnezu – terapia, dla osób z wyjątkowo wrażliwą lub popękaną skórą.

Skąd pochodzi magnez Only Nature?2022-09-13T13:32:16+02:00

Pierwotne źródło produktów magnezowych Only Nature znajduje się w Holandii. Wydobywany jest z dna Morza Cechsztyńskiego, położonego 1600 m pod powierzchnią ziemi. Uznawany na całym świecie jako źródło najczystszego, naturalnie występującego chlorku magnezu

Czy mogę również produkować olej magnezowy z płatków magnezu?2022-09-30T13:01:48+02:00

Zasadniczo odradza się to. Płatki magnezu otrzymuje się przez ogrzewanie oleju magnezowego. Wytwarzanie oleju magnezowego z płatków magnezu nie ma sensu, ponieważ złożone związki rozwijają się w procesie suszenia, które nie rozpuszczają się ponownie. Dlatego nie otrzymuje się ponownie oryginalnej jakości.
W tym miejscu należy odnieść się do wątpliwych ofert w Internecie. Tutaj, między innymi, olej magnezowy do samodzielnej produkcji oferowany jest w 1-litrowej butelce. Oprócz tego, że butelka nie zawiera 1000 ml oleju magnezowego, jak podano na etykiecie, a raczej 300 g magnezu w proszku, konsument powinien napełnić butelkę 700 ml wody, która zgodnie z etykietą powinna następnie wyprodukować 30 % roztwór chlorku magnezu. Ponieważ w swojej stałej postaci chlorek magnezu występuje jako sześciowodny chlorek magnezu (1 cząsteczka chlorku magnezu wiąże 6 cząsteczek wody) i składa się tylko z 47 % chlorku magnezu, reszta, innymi słowy 53 % to woda wiązana, po dodaniu 700 ml wody daje to około 10 %, a nie 30 % roztwór chlorku magnezu. Dotyczy to celowego oszustwa konsumenckiego.

Czy są jakieś badania wykazujące skuteczność zewnętrznego stosowania magnezu?2022-09-30T12:57:50+02:00

Badanie cytowane najczęściej pod kątem skuteczności przezskórnego (zewnętrznego) stosowania magnezu jest badaniem dr Normana Shealy’ego. „Transdermal Magnesium Therapy” 2005, Southern Medical Association, s. 18. Wykorzystując pomiary wewnątrzkomórkowych poziomów magnezu, Shealy wykazał, że w przypadku stosowania przezskórnego poziom magnezu normalizuje się w ciągu 4 do 6 tygodni w porównaniu z doustnym spożyciem, gdzie ten sam wynik wymaga od 6 do 12 miesięcy. Dodatkowe badanie zostało przeprowadzone przez Watkinsa K. i Joslinga.

„Badanie pilotażowe mające na celu określenie wpływu przezskórnego leczenia magnezem na poziomy w surowicy i proporcje CaMg całego ciała”, The Nutrition Practitioner, wiosna 2010. Na podstawie analiz włosów stwierdzono średni wzrost zawartości magnezu o 59,7% u 89% badanych po 12-tygodniowym stosowaniu oleju magnezowego. Ponadto wszyscy badani wykazywali poprawę stosunku wapnia do magnezu.

Czy powinienem nadal stosować doustne suplementy magnezu, jeśli stosuję również miejscowo Only Nature?2022-09-13T13:36:57+02:00

Jest to kwestia osobistego wyboru, często uzależniona od tego, jak dobrze lub jak źle każda osoba toleruje doustne suplementy – wolą unikać niedogodności związanych z przyjmowaniem tabletek. Dla tych, którzy doświadczają zaburzeń ze strony układu pokarmowego podczas przyjmowania suplementów doustnych oraz dla tych, którzy mają ograniczoną tolerancję, Only Nature zapewnia bardzo potrzebny dodatkowy magnez bez skutków ubocznych.

Dlaczego doustne suplementy magnezu są tak trudne do przyswojenia dla większości ludzi?2022-09-13T13:36:04+02:00

Istnieją dwa główne powody: Znaczące ilości magnezu zawarte w suplementach diety mają tendencję do wywoływania efektu przeczyszczającego u większości użytkowników. Skraca to czas przejścia przez przewód pokarmowy i zmniejsza ogólne wchłanianie. Gdy duże ilości magnezu są przyjmowane w pojedynczej dawce, wchłaniany jest mniejszy całkowity procent magnezu.

Czy olejek magnezowy Only Nature to rzeczywiście olej?2022-09-30T13:02:33+02:00

Właściwie nie, chociaż jest to powszechne, niedokładne sformułowanie. „Olej” magnezowy to termin, który powstał na początku rozwoju transdermalnej terapii magnezowej. Odnosi się do higroskopijnej natury, (przyciąga cząsteczki wody), silnie nasyconego roztworu chlorku magnezu w wodzie wraz z innymi pierwiastkami śladowymi. Ten przesycony roztwór ma konsystencję przypominającą olej i nadaje się szczególnie do wchłaniania przez skórę.

Dlaczego miejscowe stosowanie chlorku magnezu może być tak uzdrawiające?2022-09-30T13:02:57+02:00

Magnez miejscowo leczy poprzez skórę, żywy narząd oddechowy o ogromnym potencjale – skóra ma zdolność wchłaniania substancji, które są następnie przenoszone przez układ krążenia po całym ciele. Produkty magnezowe Only Nature wnikają do komórek, omijając układ pokarmowy (bezpiecznia i wygodna metoda).

najczystsze 100% naturalne

Produkty Only Nature

Olejek magnezowy

Żel magnezowy

Płatki Magnezowe

przyswajalność 100%

dla kobiet w ciąży

dla wegan

dla sportowców

wolny od parabenów, zanieczyszczeń

wspomaga relaks

nie do picia

wspomaga zdrowy sen

nie testowany na zwierzętach

Przejdź do góry